כך כותבים קורות חיים מנצחים – קורות חיים לדוגמא וקורות חיים באנגלית

במאמר זה נלמד איך כותבים קורות חיים בצורה נכונה, כך שקורות החיים שלנו יהיו רלוונטיים למגייס. מאמר זה ירכז דוגמאות לקורות חיים, תבניות לקורות חיים וכמו כן יסביר כיצד לכתוב קורות חיים באנגלית עם דוגמאות. מקומות עבודה רבים מבקשים רמת אנגלית כדרישות סף, ולעתים קורות חיים מלאים באנגלית. לכן, כשאנחנו מחפשים עבודה במיוחד במשרות הייטק, כדאי שקורות החיים שלנו יהיה באנגלית. לסיכום, בסוף המאמר תדעו כיצד לכתוב קורות חיים להייטק, קורות חיים באנגלית ותקבלו כספים מעשיים כדי להצליח ליצור קו״ח מעוצב מרשמים בעזרת האתר הזה. אז בואו נתחיל. 

התאמת קורות החיים למשרה המבוקשת

הדבר המרכזי בשליחת קורות חיים, היא המתאמת קורות החיים למשרה. ישנם הבוחרים לשלוח קורות חיים ללא הכרה לכל עבר ובתקווה לתפוס משהו. ברוב הפעמים זה לא יעבוד ואנחנו עשויים לאבד את ההזמנות שלנו מול אותו המגייס או החברה. לכן, חשוב להסתכל על דרישות הקצה של המשרה ולהוסיף אותם לאזורים המתאימים במסמך שאנחנו שולחים לחברה. במידה ואנחנו מנהלי פרויקטים ומעוניינים לשלוח את קורות החיים למשרה הדורשת התמחות מעט יותר טכנית, כדאי לשנות במעט את הקו״ח כדי להציג אוריינטציה טכנית גבוהה משאר המועמדים למשרה. 

קורות חיים לדוגמא 

קורות חיים לדוגמא הם דרך נפלאה להתחלה. כשאנחנו מתבססים עם קורות חיים לדוגמא אנחנו יכולים להבין כיצד אנשים שהיו מועמדים למשרה שאנחנו רוצים להציגו את עצמם. קורות החיים לדוגמא הם כלי חשוב, שמאפשר לנו לבצע השוואת בין מה שהכנו עד כה ולבין הסטנדרט המקובל בשוק כיום. רובנו לא נדע לכתוב על עצמנו באופן מושלם, או להציג בצורה שיווקית את העבודות והתפקידים שלנו במשרות קודמות. לרוב ננסה להיות צנועים ולא להראות להציג את הניסיון שלנו באופן מלא. 

הדבר קורה בשל תחושת פחד שאנחנו עשויים לשקר או להגזים בדברים. חשוב להבין כי קורות החיים הם תחרות בין כל המועמדים, עלינו להתבלט בין כולם ולהשתמש בכלים הטובים ביותר לצורך כך. קורות חיים לדוגמא מאפשרים לנו להשתמש בביטויים ומשפטים שלא נכתבו על ידינו ונשמעים מקצועיים. כיאילו איש מקצוע כתב על הניסיון שלנו עבורנו, ולפתע הדבר מרגיש לנו הרבה יותר טבעי. 

האם ניתן להיעזר קורות חיים לדוגמא?

אין מניע לעשות שימוש ולהתבסס על קורות חיים לדוגמא. קורות חיים לדוגמא לרוב ינוסחו בצורה שמושכת את העין ממה שאנחנו נכתוב על עצמנו. אין שום מניע להשתמש בקורות חיים לדוגמא כדי ליצור קורות חיים טובים שיעבירו אותנו הלאה בשרשרת הראיונות לקבלה לעבודה. היעזרות בקורות חיים לדוגמא תהפוך את ההסברים שלנו למקצועיים יותר משל שאר המועמדים ויציבו אותנו באור חיובי בעיניהם של מנהלות משאבי האנוש. 

קורות חיים באנגלית? 

קורות חיים באנגלית הם מרכיב קריטי בקבלת עבודה בחברות הייטק וחברות גלובליות. כאשר נרצה להגיש מועמדות בתפקיד בתעשיית ההייטק הצפייה תהיה להגשת קורות חיים באנגלית. רבים אינם מרגישים בנוח להגיש קורות חיים באנגלית ונפסלים על כך באופן כמעט אוטומטי. מובן כי עבור דוברי עברית כשפת אם, כתיבה וניסוח קורות חיים באנגלית עשוי להיות אתגר. יש זכור כי תהליך מציאת עבודה כולו הוא אתגר ואם אנחנו רוצים לעמוד בו אנחנו צריכים לצאת מאזור הנוחות ולעשות את הצעדים הדרושים לשם מציאת משרה מתאימה.

האם כדאי לשלוח קורות חיים באנגלית לכל משרה?

אנגלית הינה שפה בינלאומית, הציפייה היא כי מי שמראיין אתכם ידע אנגלית. מקומות עבודה יצפו או יעדיפו כי לעובדיהם יהיה בסיס כלשהו באנגלית. בהייטק הדרישה לאנגלית כשפת אם או שוטפת היא חובה בכמעט כל משרה. לכן כדאי לשלוח קורות חיים באנגלית גם אם הדבר מרגיש לנו פחות טבעי ועברית כי שפת האם שלנו. כך, אנחנו מדגישים שאנחנו יודעים קרוא וכתוב בסיסי באנגלית. מנהלות משאבי האנוש לא יופתעו לקבל קורות חיים באנגלית, אלא דווקא ישמחו ועשויים להתלהב במידה ואתם בין הבודדים שעשו כך. 

האם יש קורות חיים לדוגמא באנגלית? 

כפי שהוסבר תחילה, חשוב וכדאי להתבסס על קורות חיים לדוגמא טרם שליחת קורות החיים שלנו. קיימים אתרים המציעים קורות חיים לדוגמא באנגלית, ומאפשרים גם לעצב את קורות החיים בצורה יוצאת דופן שתדע לתפוס את העין של מי שיקרא אותם. 

דוגמא לקורות חיים
דוגמא לקורות חיים

כלי לכתיבת קורות חיים באנגלית ודוגמאות לקורות חיים

באתר בשם Resume.io מאפשר ליצור קורות חיים מעוצבים באנגלית באופן מקוון וחינם. אם כי קיימות אפשרויות בתשלום, חלק רחב מהאפשרויות זמינות בחינם ומאפשרות לכל אדם ליצור קורות חיים באנגלית. כמו כן האתר מציע מאגר רחב של דוגמאות לקורות חיים, עליהם ניתן להתבסס כדי להרכיב את שלנו ולהשתמש בקיצורי דרך שמציע האתר כדי להגיע לתוצאה המושלמת. 

מבנה קורות חיים מומלץ

כמה עמודים צריך להיות הקו״ח שלנו? בדרך כלל קורות חיים צריכים להיות עמוד אחד בלבד. עבור מנהלים בחירים בעלי ניסיון 2 עמודים יהיו בסדר גם כן. מבנה קורות החיים צריך להיות מורכב בחמשת המרכיבים הבאים:

  • כותרת
  • סיכום / פרופיל
  • היסטוריית תעסוקה
  • לימודים
  • מיומנויות

מרכיבים אלו לא חייבים להיות דווקא בסדר הזה. במידה ורק סיימנו תואר ראשון או שיש לנו ניסיון מועט מאוד, ניתן להציג את ההשכלה לפני הניסיון התעסוקתי. המרכיבים החשובים צריכים להיות למעלה, כך שיתפסו את העין למי שיקרא את קורות החיים שלנו. במידה והיסטוריית התעסוקה שלנו לא רלוונטית כלל למשרה, יהיה עדיף להשאיר אותה מחוץ לקו״ח לקדם רק את ההשכלה או הפעילויות ההתנדבותיות שלנו. 

3 חוקי זהב כאשר כותבים קורות חיים

תקציר שיתפוס את העין של הקורא

התקציב הוא הפרופיל של המועמד, סוג של הצהרה אישית. עבור רבים מדובר בחלק המאתגר ביותר בכתיבת קורות החיים, משום שמדובר בפיצ’ המעלית העצמי שלנו. יש לנו שניות בודדות להציג מדוע אנחנו המועמד הנכון לתפקיד.

במקרה כזה אנחנו נצמצם מילים ונתרכז בעיקר. לא נאמר את שמנו כיוון שהוא כבר כתוב בכותרת. אין צורך להשתמש בגוף ראשון או במילה ״אני״. כמו כן, אין צורך להשתמש במשפטים שלמים. הסיכום צריך לסכם ולתאר את העיסוק והכישרון שלנו באופן שרלוונטי לתפקיד. 

דוגמא לקורות חיים – צילום Resume.io

הצגת היסטוריית התעסוקה על פי ציר זמן ואירועים מרשימים בקורות החיים

חשוב לרשום את המשרות מהתפקיד האחרון לראשון ולא הפוך. יש לציין את שם החברה, מיקומה ואת התפקיד שמילאנו בעת עבודתנו שם. חשוב להתמקד בהישגים שהושגו באותה התקופה, כגון צמיחה במכירות או בתיק הלקוחות. אין צורך להכניס את כל המשרות שמגיל צעיר, אלא את המשרות העיקריות שמציגות מדוע אנחנו רלוונטיים לתפקיד. כמובן שאין להסיר משרות שיוצרות ״חור״ בקורות החיים שלנו, אלא לדאוג לשמור את רצף תעסוקתי. 

קורות חיים באנגלית – ניסיון תעסוקתי

דגש על הכישרונות המרשימים ביותר ולא בכולם

רשימה הכישורים צריכה לכלול את הכישורים הרלוונטיים ביותר. אין צורך להכליל פרטים שאינם רלוונטיים או רלוונטיים לתפקידים זוטרים יחסית. מומלץ להימנע מכישורים מוזרים כגון ״כישורי תקשורת״, הם לרוב לא אומרים כלום ופוגעים במעמדכם. כמו כן מומלץ להימנע מביטויים שלא אומרים כלום כגון ״חשיבה מחוץ לקופסא״ או כישורים ריקים מתוכן. כדאי להתמקד בכישורים שבאמת תורמים ורלוונטיים למשרה, כגון ידע בשפות תכנות, תוכנות, מערכת CRM וכו’.

דוגמא לקורות חיים

זה הכל חברים, מקווה שלמדתם. אני ממליץ לכם להיכנס ולהשתמש באתר Resume.io על מנת לבנות קורות חיים יוצאי דופן שיגרמו למנהלות משאבי האנוש להתקשר אליכם.

קורות חיים לדוגמא באנגלית

כתיבת קורות חיים באנגלית היא לא משימה קלה. על מנת להקל על התהליך, מומלץ להעזר ולמצוא קורות חיים לדוגמא באנגלית עליהם ניתן להתבסס בתהליך כתיבת קורות החיים באנגלית. עבור רבים מאיתנו, אנגלית היא לא שפת האם. נכון שלמדנו בבית הספר ולאחר מכן באוניברסיטה, אך אלו הם לימודים בסיסיים למדי.

הניסוח לאו דווקא מושלם, ואנחנו מוצאים את עצמנו חושבים שוב ושוב כיצד לכתוב בצורה הטובה ביותר את העבר התעסוקתי שלנו באנגלית. כדי למצוא קורות חיים לדוגמא באנגלית, אני נוהג להמליץ על האתר Resume.io, שמרכז בתוכו קורות חיים לדוגמא באנגלית.

איך לבנות קורות חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *